Dodany: 2010-09-29 11:17:56

Czym jest prawo jazdyPrawo jazdy lublin to dokument uprawniający nas do kierowania różnego rodzaju pojazdami silnikowymi. To właśnie prawo jazdy toruń upoważnia nas do bycia pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. 

 

Prawo jazdy koszalin jest wydawane po ukończeniu odpowiedniego egzaminu, przez organy państwowe, regionalne lub samorządowe.  Dzięki posiadaniu takiego dokumenty możemy być kierowcą pojazdu silnikowego. Prawo jazdy można uzyskać m.in. na samochód, motor, samochód ciężarowy, przyczepę, autobus, czy ciągnik rolniczy. Na każdą z tych kategorii trzeba zdać odpowiedni egzamin pod okiem instruktora jazdy.

 

Obecnie prawo jazdy ma kształt i wielkość zalaminowanej, dwustronnej karty, która bez problemu zmieści się w portfelu. Każdy egzamin, który uprawnia nas do starania się o taki dokument, jest przeprowadzany przez autoryzowanych instruktorów oraz jest płatny. Ubiegać się o prawo jazdy może osoba, która osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek, uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do kierowania pojazdem, odbyła szkolenie i zdała egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest prawo jazdy
Nick: