Dodany: 2010-09-29 11:29:56

Kto wydaje prawo jazdyPrawo jazdy toruń jest wydawane po odbyciu specjalnego kursu i ukończeniu egzaminu państwowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Organami uprawionymi do wydania prawa jazdy są organy państwowe, regionalne lub samorządowe.

 

Prawo jazdy lublin obejmuje różnorodne kategorie. Na każdą z nich przewidziana jest inna ilość godzin na kursie i inny egzamin. Prawo jazdy koszalin uprawnia osobę, na którą jest wystawione, do kierowania rożnego rodzaju pojazdami silnikowymi. To jakie są to pojazdy, określa konkretna kategoria prawa jazdy. Do kategorii takich zaliczamy m.in. motocykl, samochód osobowy, samochód ciężarowy, przyczepę, ciągnik rolniczy i autobus. Każdy taki kurs jest płatny i przeprowadzany przez autoryzowanego i profesjonalnego instruktora jazdy. Obecnie w każdym mieści w Polsce istnieją szkoły jazdy.

 

Zapisując się do nich można przejść odpowiedni kurs, a na koniec podejść do egzaminu państwowego w WORD.  Po ukończeniu egzaminu i otrzymaniu pozytywnego wyniku, po prawo jazdy należy zgłosić się, w wyznaczonym terminie do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dokument taki ma identyczną wielkość i kształt oraz dane, obowiązujące na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej. Znajdują się na nim zdjęcie, dane osobowe i opis kategorii..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto wydaje prawo jazdy
Nick: